Grieķija gaida, lai kreditori uzņemtos savus pienākumus

Strauji tuvojoties aizdevuma atmaksas datumam, arvien vairāk pieaug bažas par Grieķijas finansiālo situāciju un spēju panākt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem. Kamēr visu uzmanība ir vērsta uz Grieķiju, tās darba ministrs Panos Skourletis aicinājis aizdevējiem uzņemties atbildību par savu lomu sarunās.

Atēnu un starptautisko kreditoru, tai skaitā no Eiropas un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) sarunu iznākums var ietekmēt gan parādu izpildi, gan Grieķijas vietu eiro zonā. Sarunas plānots noslēgt piektdien, lai dotu laiku institūcijām un ministriem apstiprināt darījumu, kas paredz izmaksāt atlikušo aizdevumu summu Grieķijai.

“Vairāk nav vietas kompromisiem. Mēs gaidām no otras puses, lai tā uzņemtos savus pienākumus,” Grieķijas telekanālā pavēstījis Panos Skourletis, piebilstot, ka pienācis īstais laiks politiskās krīzes risinājumam.

Eiropas Savienības (ES) ierēdnis norādīja, ka piedāvājums no Grieķijas kreditoriem nebūtu jāveido kā ultimāts. Šim apgalvojuma savu piekrišanu devis arī parlamenta pārstāvis Nikos Filis, norādot, ka valdība nevar parakstīt līgumu, kas ir pretrunā ar Grieķijas anti-taupības programmu.

Jau vēstīts, ka jūnijā Grieķijai jāatmaksā parāds Starptautiskajam Valūtas Fondam (SVF) 1,5 miljardu eiro apmērā.