Gorbačovs aicina ES un Krieviju atcelt savstarpējās sankcijas

Krievijas politiķis Mihails Gorbačovs aicinājis Eiropas Savienību (ES) un Krieviju atteikties no sankcijām, vēsta ziņu aģentūra “Itar-Tass”.

Gorbačovs norāda, ka Rietumvalstu izolētība un Krievijas viedokļa neņemšana vērā ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pasaules politikā ir iestājusies krīze.

Viņš stāsta, ka Rietumi bijuši apmierināti, kad pie varas bijis Krievijas prezidents Boriss Jeļcins, jo tolaik viņu augstprātība netika nosodīta.

Bijušais politiķis uzskata, ka vajadzētu pārtraukt sankciju karu, turklāt Krievija jau to no savas puses ir izdarījusi, kad neatbildēja Rietumu pēdējām ieviestajām sankcijām. Tagad no savas puses jāpārtrauc sankcijas ES un ASV. Turklāt jāsāk esot ar sankciju atcelšanu pret atsevišķām personām.

Viņaprāt, Krievija un ES satuvināsies, ja sankcijas tiks atceltas, turklāt šāda situācija kaitē tieši cilvēkiem, kuri sekas izjūt visspēcīgāk.

Gorbačovs aicina Rietumus saprast, ka pasaulei ir lielāki draudi, tādi kā nabadzība, epidēmijas un migrācija, tādēļ jābūt vienotiem, nevis savā starpā jākaro.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Savukārt 12. septembrī spēkā stājās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.