Ģimenes ārste: Kolēģi piedzīvo pārslodzi, tāpēc līdzās naudas piemaksām būtu svarīgi nodrošināt palīgu

Ja gribas tikt ātrāk pie potes pret Covid-19, var doties uz vakcinācijas centriem un kabinetiem, ja rindas uz poti pie ģimenes ārsta ir garas, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

“Ir vajadzīgs palīgs, par kuru mēs runājam nepārtraukti. Vakar aizsūtījām kārtējo vēstuli premjeram un finanšu ministram, lai ātri risinātu šo jautājumu. Vairāk nekā 60% ģimenes ārstu joprojām aktīvi vakcinē, bet es nezinu, cik vēl ilgi mums būs spēka to darīt,” sacīja Kozlovska.

Kozlovska uzsvēra, ka ikdienā slodze praksē ir milzīga: “Darba apjoms nav izstāstāms.”

“Omikrona aizsegā mēs redzam arvien vairāk pacientu, zvanu ir arvien vairāk. Psiholoģiskā pārslodze kolēģiem ir ļoti liela. Darba apjoms nav izstāstāms, tie vairs nav desmiti pacientu dienā, manā praksē tie ir vairāk nekā simts katru dienu,” atzina Kozlovska.

Viņa norādīja, ka par bērnu vakcināciju interese ir, bet tā noteikti ir daudz mazāka: “Tā neiet tik raiti, jo ikdienas rinda ir pilna ar senioriem un hroniskajiem pacientiem. Ir jābūt 10 bērniem uz vienu pudelīti, bet patlaban 10 bērnus dienā nevaram savakcinēt, ir pilns saraksts.”

“Runājot par iespējamo obligāto senioru vakcināciju, es uzskatu, ka, pirmkārt, ir nepieciešama saruna. Es nevaru iedomāties, kā pie esošajiem resursiem tas reāli varētu notikt,” atzina Kozlovska.

Neraugoties uz to, ka darbojas un tiek vērti jauni vakcinācijas centri, Kozlovska sacīja, ka seniori tomēr visvairāk par šiem jautājumiem vēršas pie ģimenes ārstiem, lai gan vakcinācijas kabinetu un centru nozīmi potēšanas procesā nevar noliegt.