Ģenerālprokurors norāda uz pieļautām kļūdām lielveikala “Maxima” jumta izbūvē

Kā šodien LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, ir zināmi izmeklēšanas eksperimenta rezultāti, kas norāda uz būtiskām atkāpēm būvnormatīvos, kas izraisījušas lielveikala “Maxima” jumta sabrukumu.

Kā izteicās ģenerālprokurors, jau eksperimenta gaitā novērota jumta deformācija, kas ļauj izdarīt attiecīgos secinājumus, taču izmeklēšanas rezultāti pilnībā, būs zināmi tikai pēc visu procesuālo darbību pabeigšanas.

Kā TV ziņu raidījumā norādīja Kalnmeiers, ir pamatots pieņēmums, ka deformācijas ir notikušas ilgākā laika posmā. Ja sākotnēji tika uzskatīts, ka konstrukcijas varētu sagrūt, taču tās turas un tas tikai parāda, ka šī pārslodze varētu būt bijusi ilgstoša.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par izmeklēšanas procesuālo darbību pabeigšanas termiņu, ģenerālprokurors bija izvairīgs un norādīja, ka šeit steiga nav sabiedrotais.

Jau medijos ziņots, ka izmeklēšanas eksperiments otrdien pl. 23.30 tika pārtraukts, sasniedzot slodzes līmeni, kas jumta konstrukcijai bija jāiztur saskaņā ar lielveikala ēkas dokumentāciju. Speciālisti konstatēja, ka jumta deformācija attīstās un tas ir tikai laika jautājums, kad jumts varētu sagrūt.

BNA Latvia