Cēsis varēs lepoties ar jaunu viesnīcu

Kā ziņo portāls Novados.lv, Cēsīs kādreizējās slimnīcas ēku kompleksā Gaujas ielā jau drīzumā vērs durvis jauna viesnīca.

Sarunā ar žurnālistiem viesnīcas īpašnieks Māris Ančs norādīja, jau tuvākajā laikā pie plānošanas un viesnīcas pārveides darba ķersies arhitekti un vēsturnieki, lai izplānotu, kā atjaunot ēkas. Tā kā tās ir kultūrvēsturisks piemineklis, tās tiks restaurētas iepriekšējā izskatā. Paredzēts, ka projektētāji un arhitekti strādās gadu.

Ančs stāsta, ka projektā paredzēts investēt 1,4 miljonus eiro, kā to paredz izsoles nolikums.

Jaunais īpašnieks klāsta, ka apkopojis pašvaldību piedāvājumus, un pēc apskates klātienē šī vieta iepatikusies. “Cēsis ir pievilcīga pilsēta ar senām kultūras tradīcijām, tur dzīvo atsaucīgi cilvēki”, norāda Ančs.

Viesnīcu kompleksa astoņas ēkas celtas XX gadsimta sākumā, un tajās ilgstoši bijusi Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu sanatorija. Kā norādīja Cēsu pilsētas domē, jau desmit gadus šīs ēkas ir neapdzīvotas un ir gandarīti, ka tām beidzot būs saimnieks.

Komplekss ir vietējas nozīmes kultūrvēsturisks piemineklis, tādēļ pircējam tiek uzlikts par pienākumu piecu gadu laikā sakārtot vismaz trīs kompleksa pamatēkas.

BNA Latvia