Gada sākumā prēmiju apjomi dzīvības apdrošināšanā mazāki kā pērn

Parakstīto prēmiju apmērs gada pirmajos mēnešos dzīvības apdrošināšanā varētu palielināties tikai par 10%. Vienlaikus izaugsmes kritums sagaidāms arī veselības apdrošināšanā, kur parakstīto prēmiju kāpums prognozējams tikai par 7%, prognozē dzīvības apdrošināšanas kompānija “Compensa Life”.

“Pēdējos trīs gados parakstīto prēmiju apjoms dzīvības apdrošināšanā gada sākumā auga vidēji par 14%, 18% un 19%. Arī veselības apdrošināšanā izaugsme bija rakstāma ar diviem cipariem, bet šogad situācija mainīsies. Paredzams, ka 2015. gadā apdrošināšanas tirgu turpinās bremzēt kā stagnējošā Eiropas ekonomika, tā spēkā esošās Eiropas Savienības un Krievijas savstarpēji noteiktās ekonomiskās sankcijas,” prognozē dzīvības apdrošinātāja “Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

Arvien Krievijas ekonomikā augošo problēmu dēļ eksporta tirgus ir sarucis arī daļai Latvijā esošo uzņēmumu. Tā kā biznesam ir nepieciešams laiks, lai pārorientētu darbību, tad gaidāms, ka arī šīs pārmaiņas atsauksies uz parakstīto prēmiju apmēriem dzīvības apdrošināšanā.

Viktors Gustsons arī norāda, ka šis gads nesīs jaunus izaicinājumus, bet 15 gados uzkrātā pieredze un stabilā vieta Latvijas tirgū ļaus ar tiem tikt galā. Kopš uzņēmuma darbības sākuma Latvijā “Compensa Life” atlīdzībās izmaksājusi 32 miljonus eiro, savukārt lielākā izmaksātā summa vienai personai par ieguldījumiem dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu – gandrīz 200 tūkstoši eiro.