Francijas “Mistral” karakuģiem uzradies iespējamais pircējs

Ēģipte plāno iegādāties no Francijas “Mistral” karakuģus, kas sākotnēji tika paredzēti Krievijai.

Kā liecina informācija ārvalstu medijos, pašlaik norit sarunas starp Franciju un Ēģiptes varasiestādēm, kas izrādījušas interesi par divu karakuģu iegādi. Tiek lēsts, ka sarunas varētu ieilgt līdz oktobra beigām, jo abas valstis nespēj vienoties par cenu. Francijas Ekonomikas ministrijas piedāvātā cena Ēģiptes prezidenta pārstāvjiem likusies par augstu.

Jāatzīmē, ka iepriekš par “Mistral” karakuģu iegādi interesējušās vēl vairākas citas valstis, tai skaitā Malaizija.

Pašlaik gan visreālākais kandidāts liekas Ēģipte, kurai pieder lielākas jūras kara flote Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Ja kuģi no Francijas tiks iegādāti, tie tiks izvietoti Sarkanajā vai Vidusjūrā.

Jau vēstīts, ka sākotnēji Francijas “Mistral” karakuģus bija plānots pārdot Krievijai un tādā gadījumā tas būtu vērienīgākais militārā aprīkojuma pirkums Krievijas vēsturē no Rietumvalstīm kopš Padomju Savienība krišanas, tomēr Ukrainas krīze darījusi savu un pirkums izgāzies.

Bija paredzēts, ka Francijai pirmais kuģis Krievijā bija jāpiegādā jau pērnā gada 14. novembrī, taču situācija Ukrainā un Eiropas Savienības (ES) ieviestās sankcijas lika Francijai šo darījumu atlikt. Maskava uz notikušo reaģēja asi, nosodot Franciju par nespēju pildīt savas līgumsaistības.