Fon Stricka villā notiks “Rīgas mazākais mākslas un sporta festivāls”


K.K. fon Stricka villas teritorijā, no šodienas līdz 2.augustam norisināsies pirmais “Rīgas mazākais mākslas un sporta festivāls”.

Festivāla centrālais izpētes objekts ir vācbaltu arhitekta Kārļa Johana Felsko 1889.gadā būvētā villa un tai piederošais dārzs. Karla Kristofa fon Stricka savrupnams līdz pat mūsdienām saglabājies kā viena no Rīgas centra neorenesanses arhitektūras pērlēm, caur kurā īstenoto bagātīgo notikumu programmu sabiedrība tiek pastarpināti aicināta pievērst uzmanību nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un tā savienībai ar laikmetīgās kultūras procesiem.

“Rīgas mazākā mākslas un sporta festivāla” programma ļaus apmeklētājiem iegūt daudzdimensionālu vizuālās mākslas pieredzi, par kuras neatņemamu sastāvdaļu kļuvusi sportiska izlādēšanās. 31.jūlija vakarā par to savā performancē reflektēs māksliniece Vika Eksta, savukārt visu trīs festivāla dienu garumā tas būs manāms Darjas Meļņikovas un Uģa Albiņa speciāli villas dārzam radītajos mākslas darbos.
Vienlaikus K.K. fon Stricka villas iekštelpās būs skatāma īpaša mākslinieces Maijas Tabakas darbu izlase no vairākām privātkolekcijām, kā arī Rīgas mazākajā galerijā tiks atklāta šīs sezonas trešā izstāde – Monikas Pormales ekspozīcija “VS*”, kas būs skatāma līdz 14.septembrim.

Festivāla noslēgumā 2.augustā Stricka villas dārzā norisināsies Brīvmākslinieku badmintona dubultspēļu turnīrs, kurā par Aleksandra Brežes veidotu kausu sacentīsies tādi mākslas nozares pārstāvji kā Kristians Brekte, Krista un Reinis Dzudzilo, Krišjānis Elviks, Indriķis un Sabīne Ģelži, Sabīne Vernere un citi.

nra.lv
Foto: f64