FKTK pievienojot Latvijas Bankai, atlaišana draud aptuveni 30 cilvēkiem

Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) pievienojot Latvijas Bankai, varētu atlaist apmēram 30 cilvēku, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile.

“Lielākais ieguvums, protams, ir efektivitāte. Ar kopējiem resursiem mēs varam efektīvāk vērot un reaģēt uz dažādām krīzes situācijām, veicināt finansiālo stabilitāti, varam vairāk domāt par FKTK attīstību. Kopējs skatījums ir pārdomātāks, ir izsvērtāki lēmumi,” sacīja Purgaile.

“Esam secinājuši, ka jau ar trešo gadu aplēstais finansiālais ietaupījums varētu būt ap 1,6 miljoniem eiro. [..] Sākotnējās aplēses – štats varētu samazināties par apmēram 30 cilvēkiem,” pauda FKTK priekšsēdētāja, skaidrojot, ka tie ir cilvēki, kuri veic atbalsta, nevis uzraudzības funkcijas.

Purgaile gan norādīja uz riskiem, ka “vienā organizācijā finanšu nozarē tiks pieņemti visi lēmumi”. Vienlaikus tiek pētīti modeļi, kā risku mazināt.

Jau vēstīts, ka Saeima ir uzdevusi Ministru kabinetam līdz oktobra beigām sagatavot un iesniegt Saeimā likuma grozījumus, kas paredz FKTK pievienošanu Latvijas Bankai.

Līdz 2001. gadam banku sektora uzraudzība jau bija Latvijas Bankas kompetencē. Tas mainījās 2001. gadā, kad Latvijas Bankai šī funkcija tika noņemta un tika izveidota Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Foto: Valsts kanceleja