FKTK izsniegusi pirmo licenci elektroniskās naudas iestādei

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome izsniegusi SIA «Transact Pro» licenci elektroniskās naudas iestādes darbībai ar tiesībām emitēt elektronisko naudu un sniegt licencē norādītos maksājumu pakalpojumus, portālu «Apollo» informēja FKTK.

Šī ir pirmā licence, ko FKTK ir izsniegusi elektroniskās naudas iestādei. Pārējās Latvijā strādājošās elektroniskās naudas iestādes ir reģistrētas FKTK uzturētā reģistrā.

FKTK var pieņemt lēmumu reģistrēt elektroniskās naudas iestādi, ja tās darbība tiek nodrošināta tikai Latvijas teritorijā un tās apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nepārsniedz divus miljonus eiro. Gadījumā, ja pakalpojuma sniedzējam ir vēlme savu darbību attīstīt arī ārpus Latvijas vai vidējais tās apgrozībā esošās elektroniskās naudas apjoms pārsniedz likumā noteikto slieksni, ir nepieciešams saņemt licenci elektroniskās naudas iestādes darbībai. Šodien ir izsniegta pirmā licence elektroniskās naudas iestādei.

Izskatot iesniegtos dokumentus, FKTK konstatēja, ka nav šķēršļu licences izsniegšanai SIA «Transact Pro» – sabiedrības valdes locekļi, darbības plāns un finansiālais stāvoklis atbilst prasībām, lai nodrošinātu elektroniskās naudas iestādes darbību.

Elektroniskās naudas iestādes (ENI) ir komercsabiedrības, kuras saņēmušas licenci ENI darbībai Latvijā vai kādā citā ES dalībvalstī un paziņojušas par vēlmi sniegt pakalpojumus Latvijā vai ir reģistrētas FKTK ENI reģistrā.