Finanšu ministrs paraksta Nodomu vēstuli ar SVF

Finanšu ministrs paraksta Nodomu vēstuli ar SVF

Trešdien, 7. decembrī, finanšu ministrs Andris Vilks un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis parakstījuši Latvijas valdības pēdējo Nodomu vēstuli ar Starptautisko Valūtas fondu (SVF), tādējādi noslēdzot piekto pārskata misiju, kas notika novembra sākumā. Plānots, ka 8. decembrī vēstule tiks nosūtīta apstiprināšanai SVF valdei.

Pēc katras starptautisko aizdevēju pārskata misijas tiek sagatavoti divi dokumenti – Nodomu vēstule SVF (Letter of Intent) un Saprašanās memorands ar Eiropas Komisiju (The Memorandum of Understanding). Abus dokumentus no Latvijas puses paraksta Ministru prezidents, finanšu ministrs, Latvijas Bankas un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadība.

„Ar katru dienu mēs tuvojamies Starptautiskā aizdevuma programmas Latvijai noslēgumam, kas tiek plānota šā gada 22. decembrī. Vēlos pateikties visiem Latvijas iedzīvotājiem par izturību konsolidācijas veikšanā – visi kopā mēs esam izdarījuši šo darbu. No 2008. gada tika pieņemti daudzi nepopulāri, bet ļoti vajadzīgi lēmumi, lai nostiprinātu mūsu valsts tautsaimniecību. Nākotnē mums jābūt divtik atbildīgiem par mūsu ekonomikas attīstību, jo Latvija tiks ieteikta kā piemērs citām Eiropas Savienības valstīm,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Plānots, ka SVF valde Nodomu vēstuli izskatīs šā gada 22. decembrī. Pēc SVF valdes lēmuma Finanšu ministrija publiskos šo dokumentu latviešu un angļu valodā.

Patlaban vēl turpinās Saprašanās memoranda saskaņošanas process ar Eiropas Komisiju (EK). Tuvākajās dienas plānots to pabeigt un parakstīt no Latvijas puses, lai virzītu apstiprināšanai EK.

Kopš 2008. gada valdība veica budžeta konsolidāciju, lai samazinātu pārmērīgo budžeta deficītu. Kopumā laika posmā no 2008. līdz 2012. gadam ir veikti konsolidācijas pasākumi ar fiskālo ietekmi 17,8% apmērā no IKP (2,3 miljardu latu), no kuriem 934,4 miljoni latu jeb aptuveni 7,2% no IKP veido pasākumi, kas veikti budžeta ieņēmumu pusē, savukārt, pasākumi budžeta izdevumu pusē kopumā veido 1,4 miljardi latu jeb aptuveni 10,6 % no IKP.