Finanšu ministre: Iespējami arī citi patēriņa nodokļu pieaugumi

Nodokļu reformas ietvaros iespējams ne tikai akcīzes nodokļa kāpums cigaretēm, alkoholam un degvielai, bet arī citu nodokļu pieaugums, šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Vaicāta par premjera Māra Kučinska teikto, ka naudu veselības nozarei varētu iegūt no palielinātā akcīzes nodokļa vai vēl kāda cita nodokļu palielinājuma, finanšu ministre apgalvo, ka būtu rūpīgi jāvērtē, kā šāda nodokļu celšana ietekmētu kopējo tautsaimniecību.

“Šis ir gads, kurā veselību liekam kā prioritāti. Mēs esam vienojušies, ka arī jau nākamajos gados plānotā nauda jaunajām politikas iniciatīvām tiks novirzīta veselības nozarei,” pauda Reizniece-Ozola.

Viņa norādīja, ka iespējami arī citi patēriņa nodokļu pieaugumi, vienlaikus uzsverot, ka ministrijas šā brīža piedāvājums ir sabalansēts, un nodrošina pietiekami strauju ekonomikas izaugsmi. “Papildu izmaiņas ekonomikas izaugsmi bremzētu, ” piebilda Reizniece-Ozola.

“Reforma nav tikai nodokļu samazināšana, bet nodokļu sloga pārnešana no darbaspēka uz patēriņa nodokļiem,” klāstīja ministre, piebilstot, ka budžetā jābūt “drošības spilvenam”, un šādā gadījumā nāktos runāt par patēriņa nodokļu pieaugumu.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija (FM) nosūtījusi saskaņošanai visām nozaru ministrijām, sociālajiem, kā arī citiem sadarbības partneriem Valsts nodokļu politikas pamatnostādņu 2018.-2021. gadam projektu.

Nodokļu reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus iecerēts kompensēt ar akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Saskaņā ar Finanšu ministrijas informāciju, iecerēts paaugstināt azartspēļu nodokļa likmes automātiem un spēļu galdiem un noteikt IIN no izložu un azartspēļu laimestiem, kas pārsniedz 3000 eiro.

Iecerēts arī pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmes, ņemot vērā akcīzes nodokļa likmju izmaiņas pārējās Baltijas valstīs un nodrošinot reģionālo konkurētspēju.

Nākamnedēļ nodokļu reformu paredzēts izskatīt Ministru kabineta sēdē.

Foto: Images Money/https://www.flickr.com/photos/59937401@N07//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/