Februārī Latvija varētu saņemt apmēram 73 tūkstošus vakcīnas devu no “AstraZeneca”

Izstrādātais vakcinācijas plāns ir pietiekami elastīgs, lai reaģētu uz vakcīnu piegāžu aizkavēšanos, intervijā Latvijas Radio norādīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP!).

Viņš pauda, ka valstī masveida Covid-19 vakcināciju varēs uzsākt pēc tam, kad būs pabeigta mediķu un sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinācija. Pavļuts minēja, ka Latvija februārī cer saņemt 73 000 “AstraZeneca” vakcīnas devu un tas būtu pietiekami, lai uzsāktu arī senioru vakcināciju.

Runājot par vakcīnu aizkavēšanos, Pavļuts norādīja, ka ar februārī piegādātajām vakcīnu devām pietiks, lai vakcinētu mediķus un lai februāra beigās uzsāktu vakcināciju sociālās aprūpes centros.

Vaicāts par atbildīgo saukšanu pie atbildības par to, ka pērn rudenī Latvija atteicās no aptuveni 800 000 “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnām, ministrs sacīja, ka būs jāsagaida atbildīgo dienestu ziņojums.

Pavļuts uzsvēra, ka šis vakcinācijas plāns ir izstrādāts pietiekami elastīgs, lai reaģētu arī uz vakcīnu ražotāju paziņojumiem par vakcīnu piegāžu aizkavēšanos.

Ministrs arī atgādināja, ka mērķis ir vakcinēt vismaz 70% pieaugušo Latvijas iedzīvotāju līdz vasaras beigām. Tiek sagaidīts, ka lielas vakcīnu kravas ienāks gada otrajā ceturksnī un tad tiks vakcinēti 100 000 līdz pat 150 tūkstoš cilvēku nedēļā.