Faktiskā bezdarba līmenis februārī bija 7,0 %, reģistrētais – 6,3 %

2023. gada februārī faktiskā bezdarba līmenisLatvijā bija 7,0 %, un salīdzinājumā ar janvāri tas ir pieaudzis par 0,1 procentpunktu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Vīriešu bezdarba līmenis februārī pieauga par 0,1 procentpunktu līdz 9,1 %, taču sieviešu saglabājās nemainīgs – 4,9 %.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,3 %, un kopš janvāra tas ir saglabājies nemainīgs. Salīdzinot ar 2022. gada februāri, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, reģistrētā – par 0,5 procentpunktiem.

2023. gada februārī Latvijā bija 66,5 tūkstoši bezdarbnieku (23,4 tūkstoši sieviešu un 43,1 tūkstotis vīriešu), kas ir par 0,6 tūkstošiem vairāk nekā janvārī, bet par 1,8 tūkstošiem mazāk nekā 2022. gada februārī. Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir palielinājies par 0,3 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.