EXPO organizatoriem būs jāatmaksā izšķērdētie 800 000 eiro

Ekonomikas ministrija komandītsabiedrībai “Expo 2015” izrakstījusi rēķinu, kas paredz atmaksāt aptuveni 800 000 eiro, kas piešķirti, lai gatavotos dalībai starptautiskajā izstādē “World Expo 2015”, kurā Latvija tā arī nepiedalījās, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Komentējot Ekonomikas ministrijas veiktās pārbaudes saistībā ar “Expo 2015”, Reizniece- Ozola atzīst, ka secinājumi ir diezgan bēdīgi un no samaksātā apmēram 800 000 eiro būs jāprasa atpakaļ.

“Tika izveidota speciāla komisija, kas izvērtēja padarīto. Tika secināts, ka par atsevišķiem darbiem ir maksāts vairākkārt. Ir prasīta samaksa un ir arī samaksāts par pasākumiem, kas nemaz nav notikuši, un lielai daļai pasākumu cenas bijušas “uzpūstas”. Komisija, kas to ir vērtējusi, ir paudusi bažas, ka nevar mājaslapa maksāt vairākus desmitus tūkstošus eiro, vai, piemēram, dzīvesvietas iespēju izpēte vairāk nekā 30 000 eiro, vai aprīkojuma izpēte vairāk par 180 000” pavēstīja ministre.

Reizniece-Ozola paskaidroja, ka iedziļinoties padarītajā, var secināt, ka valsts līdzekļi ir šķērdēti “pa labi un pa kreisi”.

“Ekonomikas ministrijas atsevišķi ierēdņi un uzņēmēji ar Ekonomikas ministrijas līdzekļiem saimniekojuši kā ar savu kabatu,” sacīja Reizniece – Ozola, piebilstot, ka līdzekļus nāksies atmaksāt gan komandītsabiedrības dalībniekiem, gan tiem Ekonomikas ministrijas darbiniekiem, kuri bijuši līdzvainīgi līdzekļu izšķērdēšanā.

Jau vēstīts, ka valdība, pēc vairākkārtējiem Ekonomikas ministrijas aicinājumiem, atsauca Latvijas dalību starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015″, kas šogad norisinājās 1.maijā Itālijā, Milānā.