ES palīdzēs Krievijai un Ukrainai vienoties par gāzes cenām

Eiropas Savienība (ES) paudusi gatavību palīdzēt Krievijai un Ukrainai vienoties par gāzes cenām ziemas mēnešos, paziņojis Eiropas Komisijas (EK) preses pārstāvis.

Krievija piegādā dabasgāzi Rietumeiropai caur Ukrainu, kas arī ir atkarīga no Krievijas gāzes piegādēm.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Vācijas kanclerei Angelai Merkelei paudis bažas, ka Ukraina varētu sākt zagt gāzi no Eiropas cauruļvadiem.

Putins norādīja, ziemas sezonā palielinās gāzes zādzību risks. Pēc viņa sacītā, par gāzi maksā Eiropas patērētāji, bet tranzīts norit caur Ukrainas teritoriju, kas palielina risku par neatļautu Ukrainas rīcību.

Putins vērsa uzmanību, ka sakarā ar laika prognozēm par aukstu ziemu, palielinās iespēja, ka Ukraina var pārkāpt spēkā esošos līgumus.

EK viceprezidents Marošs Šefčovičs, kas ir ES augstākā amatpersona enerģētikas jautājumos, plāno apmeklēt Maskavu, lai izpētītu interesi par trīspusējām sarunām.

“Pašlaik mēs plānojām Šefčoviča vizīti uz Maskavu. Protams, viens no šīs vizītes uzdevumiem ir neitrāla saruna par EK lomu šajās trīspusējā formātā pagarināt vienošanos par gāzes tranzītu,” pauda Eiropas Komisijas pārstāvis.

Foto:InspiredImages/https://pixabay.com/en/users/InspiredImages-57296//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/