Erdogans: Turcija neizraidīs no valsts Krievijas diplomātus

Turcijas amatpersonas paziņojušas, ka nepievienosies citām valstīm un neplāno izraidīt no valsts Krievijas diplomātus saistībā ar ķīmisko uzbrukumu Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānijā.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pavēstījis, ka pagaidām nav pierādījumu par Maskavas līdzdalība uzbrukumā dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānijas pilsētā Solsberi, un viņš netaisās balstīties vienīgi uz apgalvojumiem.

“Turcija neizraidīs diplomātus tikai tāpēc, ka tā ir nolēmušas citas valstis,” paziņojis Erdogans.

Šāda pozīcija tiek saistīta ar vēlmi uzlabot abu valstu attiecības. Kā zināms, nākamnedēļ Turcijā divu dienu vizītē ieradīsies Krievijas prezidents Vladimirs Putins, un tās laikā oficiālā Ankara vēlētos saņemt kaimiņvalsts atbalstu militārai operācijai Sīrijā.

Jau vēstīts, ka no NATO un Eiropas Savienības (ES) valstīm izraidīti vairāki Krievijas diplomāti un melnajā sarakstā iekļautas Krievijas kompānijas, un to valstu skaits, kuras izraida diplomātus, arvien palielinās.

Nesen par izraidīšanu paziņojušas arī Austrālija, Beļģija, Moldova un Īrija. Zināms, ka Austrālija izraidīs divus, bet Īrija vienu diplomātu.

Kopumā jau 25 valstis paziņojušas par vairāk nekā 100 krievu diplomātu izraidīšanu – tiek uzskatīts, ka tādam notikumam vēsturē nav precedenta. Visvairāk izraidīs ASV – 60 diplomātus, tai seko Lielbritānija – 23 un Ukraina – 13 diplomātus. No Baltijas valstīm visvairāk izraidīs Lietuva – 3 diplomātus, bet pa vienam Igaunija un Latvija.

Foto: Getty Images