Epidemiologs: Tuvākajā laikā mums nedraud bīstamāki Covid-19 paveidi

Ir pamats cerēt, ka tuvākajā laikā mums nedraud bīstamāki Covid-19 paveidi, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

“Eiropā pēdējās nedēļas laikā nedaudz ir pieaudzis kovida gadījumu skaits, par kādiem 5 %. Bet tas ir ļoti nedaudz. Pie zemas kopējās saslimstības šādi mazi pieaugumi par tendencēm vēl neliecina,” atzina Briģis.

Viņš uzsvēra: “Protams, vīrusa daba ir tāda, ka jebkurā brīdī viņš var mainīt savas īpašības. Bet šobrīd tā straujā izplatība, lipīgums šim omikrona variantam liecina par to, ka tas dominē. Līdz ar to ir pamats cerēt, ka tuvākajā laikā mums nedraud jaunas, lielas nepatikšanas.”

Kā zināms, Latvijā Covid-19 gadījumu skaits iepriekšējā nedēļā sarucis par 11,7%, bet slimnīcās novērots 20,4% pieaugums.

SPKC norāda, ka salīdzinot Covid-19 infekcijas izplatības intensitāti no jūlija līdz novembrim uz 100 000 aktuāli vakcinēto iedzīvotāju, primāro vakcināciju pabeigušo un nevakcinēto cilvēku, aktuāli vakcinētajiem infekcija konstatēta 1,9 reizes retāk nekā nevakcinētajiem.

No jūlija līdz oktobrim aktuāli vakcinētie tika stacionēti 6,7 reizes retāk nekā nevakcinētie. Savukārt, letāli Covid-19 iznākumi aktuāli vakcinētajiem cilvēkiem konstatēti 10,1 reizi retāk, nekā nevakcinētajiem.