Eksperti: Nekustamos īpašumus pārdot kļūst aizvien grūtāk

Nekustamo īpašumu tirgū situācija šobrīd ir pietiekami sarežģīta – inflācija samazinājusi iedzīvotāju pirktspēju, kā rezultātā mājokļu skaits, kas tiek pārdots mēneša laikā, sarucis trīs reizes. Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš uzsver, ka tas, ka cilvēki, kas vēlas iegādāties mājokli, šobrīd nogaida, spēlē par sliktu tiem, kas vēlas savu nekustamo īpašumu realizēt ātri.

Atsaucoties uz Latio “Mājokļu pircēju pārliecības indeksu”, kas rāda, ka 95% mājokļu netiek uzreiz pārdoti un 51% pārdevēju joprojām prasa tirgus situācijai nesamērīgi augstu cenu, A. Bērziņš pauž, ka esošā situācija nekustamo īpašumu tirgū skaidri apliecina iedzīvotāju bažas par ekonomisko situāciju un savām finansiālām iespējām.

“Šobrīd nekustamo īpašumu tirgū novērojama stagnācija, kad nekustamos īpašumus neizdodas tik veiksmīgi pārdot un būtībā īpašniekiem var būt ļoti grūti pārdot savu īpašumu. Jārēķinās, ka arī tie, kas vēlas iegādāties īpašumu, kļūs ne tikai prasīgāki, bet arī piesardzīgāki, vairāk izvērtējot visus plusus, mīnusus un riskus kopumā,” skaidro A. Bērziņš.

“Mājokļu pircēju pārliecības indekss” rāda arī to, ka pārdot gribētāju nogaidīšana novembrī spilgti atspoguļojās arī sludinājumu skaita dinamikā, kas salīdzinājumā ar augustu sarucis par teju 36%. Proti, pirmo reizi ievietoto īpašumu pārdošanas sludinājumu skaits novembrī bijis ~ 2930, bet augustā ~ 4570. Turklāt kritums ir gan sērijveida, gan pirmskara, gan arī jaunajos projektos.

A. Bērziņš atgādina, ka Pērkam.lv ir viens no ātrākajiem variantiem, kā pārdot savu nekustamo īpašumu. Tas ir ātrākais un ērtākais risinājums, kas palīdz atbrīvoties no nevajadzīga īpašuma un saņemt naudu jau dažu dienu laikā.

Tāpat Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa šeit: https://perkam.lv/

Publicitātes materiāls