Ekonomikas ministrija mudina atbalstīt ātro kredītu likuma grozījumus

Ekonomikas ministrija (EM) iestājusies par Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumiem, kas iecerēti ātro kredītu ierobežošanai, un mudina arī deputātus atbalstīt šo lēmumu.

Kā norāda EM parlamentārā sekretāre Ilona Platonova, pagājušās nedēļas lēmums, kurā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas nolēma neatbalstīt likuma grozījumus, bijis pārsteigums, tomēr viņa cer, ka Saeimas lēmums būs radikāli pretējs un likuma izmaiņas tomēr tiks panāktas, lietu virzot uz parlamentu.

EM parlamentārā sekretāre piebilst, ka, gadījumā, ja deputāti noraidīs likuma izmaiņas, tas liecinās, ka politiķu vērtējumā ātro kredītu tirgū viss ir kārtībā, lai gan situācija ir acīmredzama slikta, daudzi cilvēki nespēj tikt galā ar kredītiem un uzņemtajām saistībām.

Tieši šodien Saeimā tiks izskatīti likuma grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas pozitīvas atbildes gadījumā veicinās samērīgu nokavējuma procentu piemērošanu kreditēšanā.

Kā likumprojekta autori iepriekš uzsvēra, likuma izmaiņas nodrošinās patērētāju kreditēšanas pakalpojuma izmaksu samērīgumu, kā arī veicinās patērētāja maksātspējas izvērtēšanu, samērīgu nokavējuma procentu piemērošanu un taisnīgu no līguma izrietošo maksājumu dzēšanas kārtību.

BNA Latvia