Eirozona atsāks sarunas par Grieķijas parāda atmaksas atvieglošanu

Grieķija tuvākajā laikā var cerēt uz pozitīvu lēmumu par tās parāda atmaksas atvieglojumu atjaunošanu, paziņojis eirozonas finanšu ministru grupas vadītājs, Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Deiselblūms.

Sava sociālā tīkla “Twitter” kontā Deiselblūms paziņojis, ka viņam ir prieks secināt, ka ir pavērts ceļš uz ESM (Eiropas Stabilitātes mehānisma) lēmuma pieņemšanas procedūrām par īstermiņa pasākumiem parāda atmaksas atvieglošanai Grieķijai.

Viņš apliecināja, ka ir saņēmis vēstuli no Grieķijas kolēģa ar solījumu pildīt iepriekšējās vienošanās.

Pirms kāda laika Eirogrupa apturēja Grieķijas parāda atvieglošanas pasākumu īstenošanu, tādējādi paužot neapmierinātību ar nesaskaņotajiem grieķu valdības plāniem piešķirt vienreizēju pabalstu pensionāriem ar zemiem ienākumiem un saglabāt pievienotās vērtības nodokļa atlaidi tām Egejas jūras salām, kas iztur lielāko migrācijas plūsmas slogu.

Jau vēstīts, ka Starptautiskais Valūtas fonds paudis, ka vēl nav gatavs palīdzēt Eiropai ar jaunu ārkārtas finansējumu Grieķijai, jo tam trūkst informācijas par Eiropas Savienības parādu atvieglojumu darījumu.

Atkārtoti ievēlētais Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs augustā panāca vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem par aizdevumu uz trīs gadiem 86 miljardu eiro apmērā, kuru saņems apmaiņā pret ekonomiskām reformām.

Saskaņā ar trīs gadu aizdevumu programmu, Grieķijai ir jāīsteno virkne mērķu un reformu, lai iegūtu aizdevumu.

Foto:GUE/NGL//https://www.flickr.com/photos/guengl//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/