Eiropas siera ražotāji atraduši veidu kā apiet Krievijas likumdošanu

Eiropas siera ražotāji atraduši veidu, kā apiet sistēmu- izrādās, Krievijas likumdošanā ir nianse, kas ļauj siera ražotājiem apiet varasiestāžu noteikto pārtikas importa embargo, kas aizliedz uz Krieviju importēt šo piena izstrādājumu, vēsta ārzemju portāli.

Krievijas tirgū ir ļauts ievest produktus bez laktozes, taču siera saturā noteiktas prasības laktozei nav, tādēļ Eiropas importētāji izmanto šo nepilnību savā labā.

Krievijas piena ražotāju asociācija “Sojuzmoloko” ziņo, ka no Eiropas Savienības (ES) importētais siers tiek klasificēts kā bezlaktozes produkts- asociācija gan norāda, ka par produktu bez laktozes var nosaukt jebkuru sieru un tādējādi to piegādāt Krievijai.

Uz pienu gan šāda nepilnība likumdošanā neattiecās, jo pienā ir divreiz vairāk laktozes nekā sierā.

Krievijas Federālais muitas dienests vēsta, ka 2014. gadā no valstīm, uz kurām attiecas tirdzniecības ierobežojumi, ievestas gandrīz 19 500 tonnas bezlaktozes siera.

Kā jau ziņots, Krievija, reaģējot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, augustā noteica tirdzniecības aizliegumu lielākai daļai ES, ASV, Kanādas, Norvēģijas un Austrālijas augļu, dārzeņu, zivju, gaļas, piena un piena produktu izstrādājumiem.