Eiropas līderi sagaida no Grieķijas detalizētu plānu, ne tikai solījumus

Eirozonas valstu līderi sagaida no Grieķijas detalizētu plānu, ne vien vispārējus ciparus un frāzes veikt reformas, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs (V).

Grieķijai līdz piektdienas rītam jāiesniedz jauna ekonomikas programma, kurā skaidri un gaiši būtu minēti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa pasākumi. Reirs intervijā norāda, ka no Grieķijas puses tiek sagaidīts detalizēts plāns, ne tikai cipari un solījumi veikt reformas.

“Nepieciešams valdības lēmums, ka mēs varām uzsākt šīs sarunas un tad tālāk sekos katras pozīcijas detalizēta apspriešana, lai pārliecinātos, ka šis plāns tiešām ir ilgtspējīgs un ka aizdoto naudu būs iespējams atgūt,” sacīja ministrs.

Vienlaikus Reirs norāda, ka no vienas puses ir iesniegtie priekšlikumi, bet no otras puses aizvien turpinās naidīgie izteikumi no Grieķijas premjerministra, kurš pārmet Eiropas sabiedrībai neinteresētību Grieķijas finanšu krīzē.

Jau vēstīts, ka eirozonas valstu līderu sanāksmēs valstis vienojušās dot Grieķijai laiku līdz ceturtdienai izstrādāt jaunu ekonomikas programmu, kurā būtu skaidri un gaiši minēti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa pasākumi.

Grieķijai un starptautiskajiem aizdevējiem ir jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu Grieķijai panākt vienošanos par finansiālu palīdzību. Lai arī sarunas ilgušas jau piecus mēnešus, vienošanās aizvien nav panākta.