Eiropas Investīciju banka Polijai aizdos līdz 4 miljardiem eiro

ES neoficiālā 1. marta sammita laikā Polijas ministru prezidents Donalds Tusks vienojies ar Eiropas Investīciju Bankas prezidentu Filipu Meistādu par jauna 3,5-4 miljardu aizdevuma saņemšanu.

Filips Meistāds apstiprināja, ka viņa vadītā banka nolēmusi par labu finanšu investīciju ieguldīšanā Polijā: “Pagājušā gadā mēs Polijai aizdevām 2,8 miljardus eiro, valstij kļūstot par galveno ieguvēju no jaunajām dalībvalstīm. Šogad mēs esam nolēmuši šos skaitļus palielināt, gan tiešos aizdevumos valdībai, gan aizdevumos Polijas bankām kopā piešķirot no 3,5 līdz 4 miljardiem eiro.”

Aizdevumu, pēc Tuska teiktā, paredzēts izmantot īpašām investīcijām, tai skaitā ieguldījumiem infrastruktūras un enerģijas sektora attīstības projektos. Nauda tikšot piešķirta uz daudz izdevīgākiem noteikumiem nekā tos piedāvājot komercstruktūras.

“Īpaši svarīgi tas ir jomās, kurās komerciālie partneri nespēj iekļauties iepriekš noteiktajos termiņos,” teica Tusks, “piemēram, kā tas bija A2 maģistrāles būvniecībā – viņi vienkārši izstājās no projekta.”

www.polskieradio.pl