Eiro nostiprina attālināto bankas pakalpojumu lietošanas paradumus

Šā gada pirmajos trīs mēnešos, salīdzinot ar 2013. gada pirmo ceturksni, Latvijā ir par 29% pieaudzis pirkumu skaits ar maksājumu kartēm – šogad ir veikti 43,29 miljoni pirkumu, pērn – 33,67 miljoni pirkumu, liecina Latvijas komercbanku asociācijas apkopotā informācija.

Pieauguma apjoms ir būtiski lielāks nekā vidēji ceturksnī un apliecina, ka eiro ieviešana ir veicinājusi attālināto bankas pakalpojumu izmantošanu, un šī tendence ir nostiprinājusies, raksta Apollo.lv.

Kopumā Latvijā šā gada pirmajā ceturksnī ar kartēm ir veikti 56,7 miljoni darījumu, kas ir par 23% vairāk nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī. Lielākais pieaugums bijis pirkumu skaitā (minētie 29%), mazāks – skaidrās naudas izņemšana bankomātos, kopā 13,35 miljoni darījumu, kas ir 9% pieaugums pret pērno gadu.

Procentuāli būtiski ir palielinājusies arī interese par skaidrās naudas izmaksas darījumiem, izmantojot karšu pieņemšanas vietu termināļus – gada laikā fiksēts darījumu skaita pieaugums par 38%, taču darījumu apjoma ziņā šis pakalpojums ir salīdzinoši mazāk apjomīgs, 2014. gada pirmajos trīs mēnešos veikti 54,4 tūkstoši šādu darījumu.

Pirmā ceturkšņa beigās Latvijā bija izdoti 2,373 miljoni maksājumu karšu, kas ir par 3233 kartēm vairāk nekā 2013. gada pirmā ceturkšņa beigās.

Latvijā kartes saviem klientiem piedāvā 20 bankas.