Dzintars: Valdību veidošana pēc vēlēšanām nekad nav bijusi viegla un ātra

Sabiedrībai nav jāuztraucas, ka valdības veidošanas sarunās būtu iestājies strupceļš, intervijā LTV “Rīta panorāmā” sacīja Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

“Būtiskākais arguments no NA atbalstītāju biedru puses, ja iespējams izveidot stabilu koalīciju ar partijām, kas vērtību ideoloģijas ziņā ir stipri līdzīgākas, tad nav nekāda pamata iesaistīt koalīcijā un uzticēt varu faktiski ļoti izteikti kreisai organizācijai,” sacīja Dzintars.

Pēc viņa teiktā, “Nacionālajai apvienībai” un “Progresīvajiem” esot pilnīgi atšķirīgi redzējumi imigrācijas, valsts valodas un nepilsoņu jautājumos. Arī Eiropas līmenī “Progresīvajiem” esot ļoti kreisi partneri, kas liekot apšaubīt sadarbības iespējas ar viņiem.

“Domāju, ka NA daudzu gadu garumā pierādījusi, ka esam stabils partneris, bieži vien iekšēju nesaskaņu brīžos koalīcijā bijām līdzsvarojošais spēks. Atcerēsimies, ka koalīcijas stabilitāti nosaka ne tikai deputātu skaits, bet arī iekšējās attiecības koalīcijā,” sacīja politiķis.

Par amatiem un personālijām partijas savstarpēji esot runājušas tikai “kaut kādā neformālā, pataustīšanās līmenī”, tāpēc Dzintars attiecās par šo jautājumu runāt, tostarp neatbildēja uz jautājumu, vai zemkopības ministra amatam NA atkārtoti virzīs Kasparu Gerhardu, kurš vēlēšanās nekandidēja.

Foto: Saeimas kanceleja