Briškens: Sabiedrībai ir bijusi iespēja vērot šīs nedēļas laikā tādu savdabīgu absurda teātri

“Apvienotais saraksts” un Nacionālā apvienība izmisīgi pūlas akcentēt it kā nepārvaramās atšķirības ar partiju “Progresīvie”, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja “Progresīvo” līderis Kaspars Briškens.

“Strādājam pie tā, lai precīzāk prioritizētu tās lietas, kas no mūsu perspektīvas būtu valstiski šobrīd steidzamāki uzdevumi. Ar “Jauno Vienotību” esam uz vienas lapas faktiski visos jautājumos, tāpēc šādā garā vēlamies turpināt dialogu arī ar citām partijām,” sacīja Briškens.

“Sabiedrībai bijusi iespēja vērot šīs nedēļas laikā tādu savdabīgu absurda teātri, kur ar pieaugošu daiļrunību partijas “Apvienotais saraksts” un īpaši Nacionālā apvienība izmisīgi mēģina akcentēt šīs šķietami nepārvaramās ideoloģiskās atšķirības. Mēs uzsveram, ka tādi jautājumi kā tiesiskums, cīņa pret korupciju, cīņa par labu pārvaldību, tie nav ideoloģiski jautājumi – tie vai nu ir, vai nav,” pauda “Progresīvo” līderis.

“Saprotams, ka jebkurā koalīcijā, kurā “Progresīvie” iesaistīties, mēs ļoti stingri iestāsimies pret lobiju ietekmi. Iespējams, ka tāpēc mēs esam potenciāls dadzis papēdī jebkuram politiķim, kurš vairāk skatās uz šo varas resursu, nevis uz sabiedrības labklājību,” uzskata Briškens.

Viņš norādīja: “Nākamnedēļ uz sarunām aicināsim gan “Apvienoto sarakstu”, gan Nacionālo apvienību. Vēlamies akcentēt to, ka mēs vēlamies, lai Latvijas politikā tiktu pārstāvētas tās sabiedrības daļas, kas līdz šim nav bijušas pie valdības galda.”

Foto: F64