Dzintars: Ir stipri skaidrs”, ka partijas “Progresīvie” jaunajā koalīcijā nebūs

Ir skaidrs, ka nākamajā koalīcijā “Progresīvo” nebūs, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Nacionālās apvienības (NA) līderis Raivis Dzintars.

“Ir ļoti daudz sarunu par abstraktām lietām, gribētos straujāku tempu un lielāku detalizāciju. Sarunu modelis, kur pietiekoši ilgi sarunas tiek īstenotas, nenonākot pie svarīgas vienošanās par to, kas tad būs koalīcijas sastāvā, tas nozīmē daudzas liekas darbības,” komentējot koalīcijas veidošanas sarunas sacīja Dzintars.

Viņš norādīja, ka “Jaunās Vienotības” sarunas ar partiju “Progresīvie” mazliet izskatās pēc tādas vazāšanas aiz deguna, jo ir stipri skaidrs, ka nākamajā koalīcijā “Progresīvo” nebūs: “Tās drīzāk ir taktiskas spēles un mazliet laika kavēšana, kuru varētu izmantot lietderīgāk.”

“Šobrīd jau parādās pirmās aprises nākamā gada budžetam.[..] Daudz neskaidrību JV piedāvājumā par MK reformu, kādas jaunas ministrijas veidos, kā tiks pārdalītas atbildības sfēras, tur nepieciešamas papildu sarunas. Gandrīz par katru jomu ir, kur rakt dziļumā,” norādīja politiķis.

Tāpat Dzintars norāda, ka jau pašlaik būtu jārunā plašāk par iekšlietu, kultūras jomā strādājošo atalgojuma palielināšanu.

Savukārtt omentējot izskanējušās ziņas, ka  partija “Progresīvie” ir saņēmusi atteikumu tikties no NA, Dzintars teica, ka tas gluži neatbilstot patiesībai.

Viņš skaidroja, ka ar “Progresīvajiem” varot runāt, vien tas jādara pēc jaunās valdības izveides. “Tas būtu maldinošs signāls mūsu vēlētājiem,” atbildot uz jautājumu, kāpēc NA pašlaik netiksies ar “Progresīvajiem”, sacīja Dzintars.

Foto: Saeimas kanceleja