Dumpis: Visticamāk, gaidāms trešais Covid-19 saslimstības vilnis

Šoziem, visticamāk, gaidāms trešais Covid-19 saslimstības vilnis, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

“Covid-19 nekur nav pazudis. Esam otrajā kovida vilnī šoziem, visticamāk, būs arī trešais. Trešais vilnis, ja atnāks tas vīrusa variants, kas pašreiz dominē ASV un Lielbritānijā, varētu būt lielāks nekā pirmie divi. [..] Tas joprojām ir omikrons, bet stipri izmainīts,” uzsvēra Dumpis.

Saistībā ar konstatētajiem Covid-19 gadījumiem un arī pieaugušo gripas saslimstību situācija slimnīcās ir ļoti sarežģīta: “Slimnīcās ir ļoti grūti jau aptuveni mēnesi. Sevišķi grūtas ir pēdējās divas nedēļas, jo ir gripas epidēmija un kovida pacienti – apmēram vienādā proporcijā. Tā lielākā problēma ir, ka daudzi pacienti inficējas slimnīcās. Problēma ir, ka daudzi cilvēki nav vakcinēti pret gripu un nav saņēmuši bivalento [kovida] vakcīnas devu šoruden. Īpaši tas attiecas uz senioriem. [..] Latvija diemžēl šo uzdevumu nepilda, [ar šo rudens devu] mēs esam vakcinējuši tikai 9 % senioru pret Covid-19.”

Viņš prognozēja, ka gripai janvāra vidū vajadzētu sākt samazināties: “Joprojām ir jēga vakcinēties. Gripas pacienti būs līdz aprīlim, maijam. [..] Respiratori sincitiālais vīruss iet uz leju, tā ir labā ziņa. Bet pagaidām situācija ir smaga. Tiešām bērni slimo daudz vairāk nekā parasti.”