Ārste: Gripa joprojām ir dominējošā vīrusinfekcija

Iepriekšējā nedēļā, no 9. janvāra līdz 15. janvārim, Latvijā gripas vidējā intensitāte samazinājās. Kopā reģistrēti 417,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 744,8). Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem vecuma grupā 0–4 gadi. Samazinājies arī pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos – 1621 pacients jeb vidēji 2232,0 uz 100 000 iedzīvotājiem. Kā LTV uzsvēra Bērnu slimnīcas Bērnu slimību klīnikas vadītāja vietniece, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Jana Pavāre, puse no pacientiem ir vecumā līdz 4 gadiem.

Pēc viņas teiktā, gripa joprojām ir dominējošā vīrusinfekcija: “Proporcionāli aptuveni puse no bērniem, kas vēršas pie mums, ir bērni vecumā līdz 4 gadiem. SPKC dati rāda, ka pēdējās nedēļās kopējais gripas pacientu skaits samazinās.”

Ārste pauda: “Decembris pagāja ar ļoti intensīvu pacientu plūsmu, pie mums vērsās 561 bērniņš ar gripu, no tiem apmēram trešdaļa bija mazie bērni. Savukārt janvārī pie mums ir vērsušies vairāk nekā 150 pacienti, puse no tiem ir bērni vecumā līdz 4 gadiem.”

“Mazie bērniņi mājās grūtāk tiek galā ar infekcijas izpausmēm. Līdz ar to pašreiz trešdaļu no bērniņiem mums nākas stacionēt. Decembrī, kad pie mums vērsās lielāki bērni, stacionēšanas proporcija bija nelielāka,” sacīja ārste, aicinot izmantot vietni veselapasaule.lv, kur ir informācija par slimības pazīmēm un rīcību saslimšanas gadījumos.

Ārstes pirmais padoms nākamajam gadam, lai izvairītos no saslimšanas, ir vakcinēties pret gripu: “Vakcinējieties pret gripu – tas ir padoms nākamajiem gadiem. Iespēju robežās, ja ģimenē ir mazi bērni, neapmeklējiet lielus pasākumus, nepulcējieties, jo tā vīruss izplatās. Arī higiēnas pasākumi, roku mazgāšana nekur nav pazudusi.”