Dombrovskis: Atbilde sankcijām – ciešāka sadarbība starp ražotajiem un tirgotājiem

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis trešdien aicināja uz tikšanos mazumtirgotājus pārstāvošo asociāciju pārstāvjus, lai pārrunātu iespējas nodrošināt Latvijas patērētājiem tiesības izvēlēties Krievijas noteiktā importa embargo skarto uzņēmumu preces, raksta portāls “Apollo”.

«Ņemot vērā ārkārtīgi lielo mazumtirdzniecības lomu mūsu ražotāju spējā nogādāt preces līdz pircējiem, esmu gandarīts par tirgotāju pārstāvju atvērtību radīt risinājumus, kuri šai sarežģītajā situācijā palīdz mums saglabāt ražotnes un darbavietas,» ar gandarījumu atzīst ekonomikas ministrs.

«Nav noslēpums, ka ražotāju un tirgotāju starpā vēsturiski ir bijušas domstarpības un sadarbība ne vienmēr bijusi ideāla. Tomēr šobrīd, stājoties spēkā pavisam reālām sankcijām pret Latvijas uzņēmumiem, aicinu visus pāridarījumus nolikt malā un atbalstīt vienam otru, lai šo grūto posmu pārdzīvotu,» uzsver Dombrovskis.

Tikšanās EM piedalījās Latvijas pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA), Latvijas tirgotāju asociācijas (LTA), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) un Konkurences padomes (KP) pārstāvji.

Tirgotāju pārstāvji apliecināja gatavību atbalstīt embargo cietušos pārtikas ražotājus, uzrunājot pircējus un aicinot iegādāties šo produkciju. LPTA pārstāvis uzsvēra, ka pašreizējos apstākļos svarīgi ir nešķirot, kuri ražotāji ir vairāk cietuši, bet gan atbalstīt kopumā Latvijas piena, gaļas, dārzeņu un augļu ražotājus un pārstrādātājus.

Savukārt Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama aicināja pārtikas mazumtirgotājus pārskatīt pašreizējo norēķinu kārtību, saīsinot samaksas termiņus par svaigās produkcijas piegādēm. KP vadītāja aicināja tirgotājus apsvērt iespēju pārskatīt arī citus sadarbības mehānismus ar pārtikas preču ražotājiem, mīkstinot pašreiz spēkā esošos nosacījumus.

Tikšanās noslēgumā puses vienojās, ka iespējami īsā termiņā ir nepieciešams izveidot vienotu atpazīstamības zīmi, kā arī informatīvos materiālus, lai palīdzētu pircējiem atpazīt un izvēlēties Krievijas ieviestā importa embargo skarto Latvijas uzņēmumu produkciju.