DNB banka piešķīr AS „Latvijas Finieris” kredītu 15 miljonu eiro vērtībā

DNB banka ir piešķīrusi 15 miljonu eiro kredītu vienam no lielākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas uzņēmumiem – AS „Latvijas Finieris“. Piešķirto kredītu uzņēmums plāno investēt efektivitātes uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā, informē bankā.

Latvijas Finieris līdz 2020. gadam plāno investēt 200 miljonus eiro efektivitātes uzlabošanā un ražošanas jaudu palielināšanā par 30%, daļu finansējuma piesaistot no saviem ilgtermiņa sadarbības partneriem.

„Kokapstrādes nozare ir būtiska Latvijas tautsaimniecības sastāvdaļa, un, lai Latvijas uzņēmumi būtu konkurētspējīgi Eiropas tirgū, īpaša uzmanība ir jāpievērš efektivitātes un kapacitātes veicināšanai. Mēs esam gandarīti, ka „Latvijas Finierim” ir veiksmīgi izdevies iekarot savu vietu Eiropas tirgū, un ka tieši DNB banka ar savu finansējumu var palīdzēt šo pozīciju noturēt un attīstīt tālāk,” skaidro DNB bankas viceprezidents Lauris Macijevskis.

„”Latvijas Finieris” novērtē ilgstošo sadarbību ar DNB banku, īpaši kopš 2013. gada, kad tā refinansēja uzņēmuma kredītsaistības no AS “UniCredit Bank“, kas tanī laikā pārtrauca savu darbību Baltijas valstīs. “Latvijas Finieris” 7 gadu laikā plāno investēt vairāk nekā 200 miljonus eiro lielākoties no pašu līdzekļiem, tomēr vienota izpratne un sadarbības partneru līdzdalība uzņēmuma attīstībā ir ļoti svarīga. Uzņēmums kredītu novirzīs ražošanas jaudu palielinājumam Rīgas un Kurzemes ražotnēs,” teic “Latvijas Finieris” valdes loceklis Pauls Ābele.

AS “Latvijas Finieris“ ir trešais lielākais bērza saplākšņa ražotājs Eiropā un lielākais Latvijas kokrūpniecības uzņēmums. Tā pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. AS “Latvijas Finieris” ir 20 gadu darbības pieredze ārvalstu tirgos. Tas eksportē 95% no saražotās produkcijas, kas tiek pārdota vairāk nekā 60 valstīs, aizņemot 12% Eiropas bērza saplākšņa tirgus. Pēc apgrozījuma uzņēmums stabili ierindojams TOP 25 lielāko Latvijas uzņēmumu vidū.