Divi pasaules lielākie alus ražotāji beidzot panāk vienošanos

Divi pasaules lielākie alus ražotāji beidzot panākuši vienošanos pēc tam, kad “SabMiller” pieņēmis “Anheuser-Busch InBev” kārtējo reizi palielināto piedāvājumu 104,2 miljardus ASV dolāru vērtībā.

Alus tirdzniecības gigants “SabMiller” beidzot pieņēmis “Anheuser-Busch InBev” piedāvājumu un pēc četriem neveiksmīgiem mēģinājumiem abas kompānijas beidzot panākušas zināmu vienošanās.

Vairākas reizes “Anheuser-Busch InBev” piedāvājis palielinātas summas par “SabMiller” akcijām, tomēr atbilde līdz šim bijusi noliedzoša un piedāvātās summas kompānija vērtēja kā pārāk mazas, piebilstot, ka konkurenti nespēj pienācīgi novērtēt ražotāja patieso vērtību.

Jaunākais priekšlikums ietver arī noteikumus, kas paredz “SabMiller” akcionāriem saņemt dividenžu maksājumus, kaut arī iepriekš šāds priekšlikums netika iekļauts.

Abu firmas paziņojumā teikts, ka abas kompānija panākušas principiālu vienošanos par galvenajiem noteikumiem iespējami labākam piedāvājumam. Lai gan formāli piedāvājumu noteikumi vēl nav pabeigti, jaunākā attīstībā nozīmē, ka piedāvājums termiņš tiks pagarināts līdz 28. oktobrim.

Abu vienošanās paredz iespēju būvēt pirmo patiesi globālo alus uzņēmumu.

Apvienošanās dotu “Anheuser-Busch InBev” piekļuvi Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas tirgiem.