DARBA GURU rekrutēšanas komandas vadītāja: Darba tirgū svarīgāka kļuvusi gan vēlme pēc emocionālās drošības, gan mentoringa

Ceturtdien, 23. februārī, tiešsaistē norisinājās biznesa konference “Personāla vadība 2023”, kas fokusējas uz to, kādi būs tālākie izaicinājumi saistībā ar personāla vadību un kādas tendences būs aktuālas 2023. gadā. Konferencē eksperti diskutēja gan par to, kā pasaules notikumi mainīs tendences darba tirgū Latvijā, gan to, kā motivēt darbiniekus un rūpēties par to labsajūtu, kā aplūkoja jautājumus par komerctiesiskajiem, darba tiesiskajiem un zaļajiem aspektiem uzņēmuma pārejas procesā.

Konferencē piedalījās sabiedrībā un nozarē atpazīstami, savas jomas speciālisti ar visplašāk pieejamo informāciju tieši personāla un uzņēmumu vadītājiem, tostarp arī DARBA GURU rekrutēšanas komandas vadītāja Lilita Alute, kas ieskicēja personāla atlases tendences un izaicinājumus 2023. gadā.

Viņa norādīja, ka situāciju darba tirgū ietekmē gan attālinātā darba nepieciešamība 2020.-2022. gadu periodā, gan starptautisku darba iespēju palielināšanās Eiropas līmeni, kā arī vairāku pasaules pārmaiņu ietekmē cilvēku pieaugošā vēlme pēc emocionālās stabilitātes.

“Viens no faktoriem ir arī tas, ka pērn palielinājās attālināto apmācību pieaugums un speciālisti vairāk skatījās uz pārkvalifikācijas pusi. Tāpat darba tirgu ietekmē tas, ka tirgū ienāk jaunā paaudze ar lielāku vēlmi pēc mentora pieejamību uzņēmuma ietvaros,” norādīja L. Alute.

“Mēs varam redzēt, ka pasaules pārmaiņu dēļ un vēlmē pēc emocionālās drošības, cilvēki vairāk sāk skatīties uz darba un privātas dzīves sabalansēšanu. Pieredzējuši speciālisti vairāk sāk izvērtēt vakances un uzņēmuma tēlu, personāla atlases speciālista un topošās vadības komunikāciju,” atzina eksperte.

Tas, pēc viņas teiktā, rada izaicinājumus gan personāla vadības līmenī, kad uzņēmumi sāk konkurēt savā starpā par kvalificētiem speciālistiem, gan personāla atlases līmenī, kad ir nepieciešams sabalansēt pieredzējušo speciālistu pieaugošo tirgus cenu ar uzņēmuma vajadzībām un maksātspēju.

“Tas nozīmē, ka personāla atlasē nepieciešams izvērtēt, kuri no vakances kritējiem ir būtiskāki un kuri vēlami jeb kur mēs varam pielāgoties tirgum. Tas savukārt liecina, ka viens no uzdevumiem ir arī veidot un uzturēt labo uzņēmuma tēlu ilgtermiņā caur korektu un mūsdienīgu komunikāciju,” piebilda L. Alute.

Pēc viņas sacītā, šo izaicinājumu rezultātā personāla atlasē mainās gan komunikācijas kanāli, gan komunikācijas veida maiņa, kad no vērtējošā stila tiek pāriets uz tā saucamo sadarbības stilu.

Konferencē piedalījās arī VILGERTS partnere, zvērināta advokāte Jūlija Jerņeva, Latvijas Personāla Vadīšanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga, Printful HR direktore Eiropā Inga Geka, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO prezidente Irēna Liepiņa, sertificēta emocionālās inteliģences praktiķe, GROWING biznesa konsultante un trenere Jana Strogonova, SIA “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere Laila Snidzāne, Catalyst Latvija vadītāja Dace Stīpniece, kā arī personāla vadības un atlases eksperte, biznesa trenere Elita Kazaine.

Biznesa konferences ir strauji augošs biznesu konferenču organizators, kura rīkotās konferences tiešsaistē un klātienē apmeklējuši jau simtiem dalībnieku. Kopš 2020. gada Biznesa konferences organizējušas jau vairāk nekā 20 konferences par dažādām aktuālām tēmām.

Publicitātes materiāls