“Credit Suisse” atzīst vainu ASV apsūdzībās par naudas slēpšanu

Šveices otra lielākā banka “Credit Suisse” pirmdien atzina vainu un tai tika piešķirts 2,6 miljardu dolāru naudassods par palīdzības sniegšanu amerikāņiem, lai viņi spētu izvairīties no nodokļu maksāšanas. Tādējādi šī ir pirmā reize pēdējo 20 gadu laikā, kad nozīmīga banka saņēmusi sodu ASV izvirzītās kriminālapsūdzībās, ziņo LETA.

ASV varasiestādes norāda, ka “Credit Suisse” palīdzējusi tūkstošiem turīgu cilvēku vairāku desmitu gadu garumā slēpt savu naudu kontos ar neīstiem vārdiem un neīstās organizācijās, raksta IR.lv.

Vienā no gadījumiem bankai pilnībā piederoša struktūrvienība tikusi izmantota, lai slēptu naudu no ASV ieņēmuma dienesta vairāk nekā gadsimtu.

“Credit Suisse” atzinusi vainu vienā kriminālapsūdzībā par palīdzības sniegšanu, lai bagātnieki spētu izvairīties no nodokļu maksāšanas. Panāktā vienošanās paredz, ka banka var turpināt darbību ASV bez draudiem zaudēt savu licenci.

Bankai piemērotais naudassods ir līdz šim lielākais plašajos, vairākus gadus ilgušajos ASV pūliņos likt Šveicei pārtraukt darboties kā tā dēvētajai nodokļu patvēruma valstij.

Līdzīgas izmeklēšanas vērstas vēl pret 13 citām Šveices bankām un vēl 100 finanšu institūcijām nācies sadarboties ar ASV varasiestādēm un maksāt naudassodus par palīdzības sniegšanu klientiem slēpt savus ienākumus no ieņēmuma dienesta.