«Citadeles» pārdošanas līgumu plānots parakstīt nākamnedēļ

Līgumu par bankas “Citadeles” pārdošanu plānots parakstīt līdz nākamās nedēļas beigām, tā šodien LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja jaunais Privatizācijas aģentūras (PA) valdes loceklis Vladimirs Loginovs.

„Mēs nenonāksim līdz situācijai, kad šis darījums „norausies” tuvākajās nedēļās mēs to noslēgsim,” pārliecināts ir Loginovs.

Loginovs norādīja, ka gadījumā, ja tomēr darījums izgāzīsies, tad Latvijai būs jāieceļ atsavināšanas uzticības persona, kurai būs uzdevums nopārdot banku līdz gada beigām, taču tad vairs nevarēs būt runas par labvēlīgiem pārdošanas nosacījumiem vai piemērotu cenu. Tajā pašā laikā, Loginovs norāda, ka patlaban neesot pamata domāt, ka darījums varētu izgāzties.

Uz jautājumu, vai banku līdz gada beigām var skart būtiski riski, kas ietekmētu “Citadeles” cenu un valsts par to varētu saņemt mazāk par ieplānoto summu, Loginovs norādīja, ka riski pastāv vienmēr. “Pašlaik globālā situācija un ekonomiskā situācija Eiropas un blakus valstīm nav optimistiska, taču riski ir minimāli”, savu pārliecību pauž jaunais PA valdes loceklis.

Loginovs atteicās komentēt PA vadītājs Ansis Spridzāns un valdes loceklis Guntis Lauskis lēmumu atkāpties no amata, taču norādīja, ka ASV investoriem, izņemot „Ripplewood Holdings” par Latviju nekas nav zināms un šī situācija nav labs signāls.

Tāpat Loginovs noliedza, ka pie līguma būtu jāstrādā papildus, jo tam veltīts smags darbs jau no augusta un šobrīd ir situācija, kad līgums ir saskaņots un banku investori ir gatavi to parakstīt.

Uz jautājumu vai pastāv situācija, kad valsts var saņemt labākus līguma nosacījumus, jaunais PA valdes loceklis norādīja, ka līgums paredz to, ka cena var koriģēties gan uz augšu, gan leju, taču pašlaik neesot pamata domāt, ka valsts varētu saņemt mazāk kā iepriekš plānots.

Par to, kurš varētu būt otrs valdes loceklis, Loginovs atbildēja, ka pašlaik neesot izvirzīti kandidāti un viņam neesot ne jausmas, kurš tas varētu būt.

Kā jau ziņots, vakar, iebilstot pret bankas “Citadeles” pārdošanas līguma nosacījumiem, no saviem amatiem atkāpies Privatizācijas aģentūras (PA) valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns un PA valdes loceklis Guntis Lausks.

Spridzāns un otrs līdzšinējais valdes loceklis Guntis Lausks iesnieguši atlūgumu, kurā min to, ka nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties pārdot “Citadeles” banku un pārdošanas līguma nosacījumiem.

Kā jau vēstīts, valdība 28. oktobrī atbalstījusi finanšu konsultanta „Société Générale” rekomendāciju noslēgt akciju pirkuma līgumu par bankas Citadele akciju pārdošanu ar starptautisku investoru grupu, kuras sastāvā ir „Ripplewood Advisors LLC” un tā dibinātājs Tims Kolins (Tim Collins).

Darījums paredz, ka akciju bāzes cena par visām bankas Citadele akcijām ir 98,67 miljoni eiro. Līgums paredz, ka valsts par 75% akcijām iegūs 74 miljonus eiro. Ripplewood un investoru grupa nedrīkstēs vismaz 2 gadus pārdot bankas akcijas, savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt savā īpašumā 25% bankas akciju.