Ciprs nosauc Grieķijas jaunās valdības sastāvu

Grieķijas premjerministrs un kreiso radikāļu partijas SYRIZA līderis Aleksis Ciprs nācis klajā ar jaunās valdības sastāvu, kas gan būtiski neatšķiras no iepriekšējās.

Nozīmīgu lomu jaunajā valdība ieņem ekonomists Eiklīds Cakalots, kurš saglabājis finanšu ministra amatu un apņēmies parūpēties par Grieķijas palikšanu eiro zonā.

Cakalotam uzdevums ir vadīt nepopulāras ekonomiskās reformas, par kurām Ciprs vienojās ar Eiropas Savienības (ES) līderiem, lai Grieķija saņemtu jaunu starptautisko palīdzību 86 miljardu eiro apmērā.

Kā zināms, Grieķija apņēmusies panākt, ka tās primārais budžeta deficīts 2015. gadā būs 0,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2016. gadā būs budžeta pārpalikums, kas bez parādu apkalpošanas izmaksām – būs 0,5% no IKP, savukārt 2017.gadā tas būs 1,75% no IKP, bet 2018. gadā – 3,5% no IKP.

Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunajā valdībā aizsardzības ministra amats uzticēts partijas koalīcijas partneru “Neatkarīgo grieķu” pārstāvim Panam Kammenam.

Jaunajā Cipra valdībā ir 16 ministri un 30 tā saucamie ministru vietnieki.

Jau, vēstīts, ka svētdien Grieķijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvaras laurus plūca bijušā Grieķijas premjerministra Aleksa Cipra radikāli kreisā partija SYRIZA. Par Cipra uzvaru valda dažādi viedokļi, – vieni uzskata to par jaunu sākumu, otri neredz, ka gaidāmās pārmaiņas varētu paveikt jau reiz pie varas bijusī valdība.

Grieķijas ārkārtas vēlēšanas SYRIZA ieguvusi 35,46% balsu, aiz sevis atstājot konservatīvo partiju “Jaunā demokrātija” ar 28,26% balsu, kas nozīmē, ka neskatoties uz kritiķu prognozēm, Aleksis Ciprs tomēr paliks Grieķijas premjers.