Ciprs: “Nē” balsojums būs spiediens Eiropai kļūt reālai ar Grieķiju

Svētdienas referendumā balsojums “nē” kalpos par spiedienu Eiropai kļūst reālākai attiecībā uz Grieķiju, ceturtdien intervijā sacīja Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.

“Grieķijas tauta vēlas, lai mēs varētu virzīties uz priekšu ar optimismu. Mēs paliksim Eiropā, bet mēs vēlamies arī plaukt. Mēs gribam būt vienlīdzīgi ar Eiropu,” sacīja premjers, norādot, ka pēdējo piecu gadu laikā tas nav izdevies.

Intervijā Ciprs atkārtoti aicinājis tautai referendumā balsot pret starptautisko aizdevēju nosacījumiem, piebilstot, ka Grieķijas tauta apzinās, kāpēc viņi balso.

“”Nē” balsojums nenozīmē plaisu ar Eiropu, bet spēcīgu spiedienu Eiropai, lai tā saskaras ar Grieķijas reālismu,” sacīja Ciprs.

Savukārt komentējot piecu mēnešus ilgušās sarunas, premjers sacīja, ka viņš nekad nav apsvēris darīt to, kā to darīja viņa priekšteči, norādot, ka negrasās spēlēt spēles, bet vēlas, lai valsts atgūst savu “elpu”.

Nobeigumā viņš aicinājis iedzīvotājus neuztraukties, norādot, ja pēc referenduma būs vēl 48 stundas laika.

Jau vēstīts, ka 5. jūlijā Grieķijā notiks referendums, kurā Grieķijas iedzīvotājiem būs iespēja balsot par to, vai pieņemt vai noraidīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.