Cimdars paziņo oficiālos vēlēšanu rezultātus

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās uzvarējusi partija «Vienotība», kas ieguvusi četrus mandātus no astoņiem, naktī uz pirmdienu paziņoja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Savukārt pa vienam mandātam ticis četriem politiskajiem spēkiem – Nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK), partijai «Saskaņa», Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Tatjanas Ždanokas «Latvijas Krievu savienībai» (LKS), raksta Apollo.lv.

Kā liecina CVK izplatītā informācija, pēc visu balsu saskaitīšanas EP vēlēšanās par «Vienotību» nobalsojuši 46,19% vēlētāju, par VL-TB/LNNK – aptuveni 14,25%, par «Saskaņu» – 13,04%, ZZS – 8,26% vēlētāju, bet LKS – aptuveni 6,38% vēlētāju.

Savukārt par eiroparlamentārieša Aleksandra Mirska pārstāvēto «Alternative» nobalsojuši 3,73% pilsoņu, savukārt «Latvijas Reģionu apvienību» atbalstīja 2,49%, bet partiju «Latvijas attīstībai» – 2,12%, liecina neoficiālā informācija.

«Vienotību» EP pārstāvēs Saeimas deputāti Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, kā arī pašreizējie EP deputāti Sandra Kalniete un Krišjānis Kariņš, «Saskaņu» – žurnālists Andrejs Mamikins, ZZS – Saeimas deputāte Iveta Grigule, nacionālo apvienību – pašreizējais EP deputāts Roberts Zīle, bet LKS – pašreizējā EP deputāte Tatjana Ždanoka.

Vēlēšanās kopumā nobalsoja 445 225 cilvēki jeb mazliet vairāk nekā 30% balsstiesīgo. Vēlēšanām bija pieteikti 14 sarasti, uz astoņām EP deputātu vietām konkurēja 170 kandidāti.

Cimdars atzīmē, ka vēlēšanu rezultāti joprojām ir provizoriski un CVK tos turpinās pārbaudīt.