Ceturtdaļai Latvijas iedzīvotāju nepieciešams otrs mobilā tālruņa numurs

Gandrīz katram ceturtajam Latvijas iedzīvotājam nepieciešams otrs mobilā tālruņa numurs, un lielākoties cilvēki to gribētu izmantot darba vajadzībām, liecina LMT veiktās aptaujas rezultāti. Kopumā puse aptaujāto uzskata, ka darba un privātā mobilā tālruņa numuriem būtu jāatšķiras, taču netrūkst arī to, kuriem otrs mobilā tālruņa numurs vajadzīgs īslaicīgi – iepirkšanās vai izklaides nolūkos.

37% Latvijas iedzīvotāju, kuri iepriekš nav lietojuši divus mobilā tālruņa numurus, otro gribētu pieslēgt darba vajadzībām. Savukārt 15% otru numuru vēlētos iegūt īstermiņa mērķiem – pārdošanai, sludinājumu izvietošanai, preču vai pakalpojumu iegādei internetā.

Gados jaunāki respondenti biežāk izjūt vajadzību pēc otra mobilā tālruņa numura, sevišķi darba vajadzībām, uz ko norāda 62% aptaujāto 18–29 gadu vecumā, krietni apsteidzot citas vecuma grupas.

“Kopš novembra sākuma, kad sākām piedāvāt LMT Kartes eSIM, interese par šo inovāciju Latvijas tirgū strauji aug. Iespēja pieslēgt otru mobilā tālruņa numuru ir sevišķi noderīga, ja papildu tālruņa numurs nepieciešams uz laiku, piemēram, lai reģistrētos kāda pakalpojuma saņemšanai vai kaut ko iegādātos internetā, un to apstiprina arī aptaujas rezultāti. Šāds risinājums ir lieliski piemērots arī ārvalstu tūristiem, īpaši no valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības, jo ļauj ceļotājiem ietaupīt līdzekļus, nelietojot sava mājas operatora pakalpojumus,” stāsta LMT prezidents Juris Binde.

LMT Kartes eSIM ir iespējams iegādāties LMT mājaslapā (tikai tiešsaistē) jebkurā vietā un laikā, kur pieejams dators ar interneta pieslēgumu un ierīce QR koda noskenēšanai. LMT Kartes eSIM pieslēgumu var izmantot gan īstermiņā, gan ilgtermiņā, un to var ielādēt iekārtās, kas atbalsta eSIM.