Centrāltirgū plūmju daudzveidība

No dārza labumiem Rīgas Centrāltirgū šonedēļ vispamanāmākās ir plūmes – sortiments plašs, cenas pieņemamas.

Lielākoties plūmes var iegādāties par aptuveni 1,50 eiro kilogramā, bet atsevišķi tirgotāji tās pārdod lētāk – sākot pat no 50 centiem kilogramā. Uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi tādi tirdzniecības stendi, kur plūmju cena pārsniedz 2 eiro.

Gana liels joprojām ir arī aveņu piedāvājums – kilogramā tās maksā no 4 līdz 5 eiro. Cena zemenēm ir robežās no 1,30 līdz 2,50 eiro kilogramā, ķirši maksā no viena līdz trīs eiro kilogramā, mellenes – divi eiro litrā, lielogu mellenes no četri līdz 7,50 kilogramā, kazenes – 1,80 eiro par kastīti, brūklenes – divi eiro litrā vai trīs eiro kilogramā, smiltsērkšķi – trīs līdz 4,50 eiro. Iegādāties iespējams arī dažādu šķirņu ābolus – cena no viena eiro līdz 1,70 eiro kilogramā.

Cena nedēļas griezumā sarukusi ķirbjiem – pirms nedēļas tos varēja iegādāties par trīs eiro kilogramā, tagad tie nopērkami no 1,80 līdz 2,50 kilogramā. Arī šonedēļ ir pozitīvā ziņa: turpina pārsteigt tomātu cena – tā samazinājusies pat līdz 30 centiem par kilogramu. Bet biežākā cena tomātiem šobrīd ir nedaudz virs viena eiro.

Gurķiem cena ir no 60 centiem līdz 1,50 eiro, kabačiem 50 centi, burkāni maksā no 60 līdz 80 centiem, kartupeļi, sākot ar 30 centiem, kāposti – 40 vai 50 centi, ziedkāposti – no viena līdz 1,20 eiro. Sīpoliem pārsvarā divas cenas – 70 vai 80 centi kilogramā.

Sviesta pupām – 1,50 eiro kilogramā. Bet sēņu tīkotājiem jāpaciešas – augustā laika apstākļi mūs lutina, bet karstais laiks sēņu ražu nevairo, tāpēc pirmdien, kad NRA.lv viesojās Centrāltirgū, tur nebija sastopams neviens sēņu tirgotājs.

Zane Kārkla