Centrāltirgū parādījušās pirmās meža ogas

Kaut arī līdz pašmāju ogu sezonas kulminācijai vēl nedaudz jāuzgaida, Centrāltirgū līdztekus zemenēm un pirmajām meža ogām jau gana plašā klāstā pieejamas arī citas ogas no tuvākām un tālākām Dienvidu zemēm.

Kā informē Rīgas centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels, centrāltirgū pieejamas ar C vitamīnu bagātās upenes jau nogatavojušās Polijā. Centrāltirgū 500 g kastīte nopērkama par 2,50 EUR .

Kamēr melleņu raža vien nupat sākusies, cena saglabājas salīdzinoši augsta – ap 5,00 EUR litrā.

Arī sulīgās Ziemeļu ogas jāņogas pagaidām pieejamas no Polijas audzētājiem. Cena 1,60 EUR par 500g kastīti.

Ne vien kārums, bet arī izcils C vitamīna un dzelzs avots – dārza avenes. Pagaidām no Polijas. Cena 3,00 EUR par 500 g kastīti.

Ogas ar īstu bērnības garšu, kā arī ar organismu stiprinošām un attīrošām īpašībām – meža zemenītes. Nopērkamas par 10,00 – 15,00 EUR kilogramā.

Veikalos nez vai atradīsiet. Saldās purva iemītnieces jālasa pašiem vai jāpērk Centrāltirgū – lācenes 10,00 – 15,00 EUR par kg.

Maz ir tādu, kam tīk ērkšķogu lasīšanas process, tomēr ieguldītais darbs ir to vērts. Pagaidām nopērkamas ērkšķogas no Polijas. Cena 2,50 EUR par 500 g kastīti.

Ķiršu saldākie “radinieki” – čerešņa – pieejami no dažādām valstīm. Arī cenas atšķirīgas – no 2,50 – 3,50 EUR par kg.

Un visbeidzot dārza ogu karalienes, kas ik gadu nosaka Centrāltirgus raksturīgo vasaras smaržu – zemenes. Vietējās ogas maksā 2,50 – 3,50 EUR par kg, no Polijas vestās nedaudz lētāk.

Foto: Rīgas Centrāltirgus