Čakša: Izglītībai jābūt kvalitatīvai un iekļaujošai

Plānojot valsts budžetu, izglītības jomā viens no lielākajiem akcentiem varētu būt papildu finansējums zinātnei, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja jaunās valdības izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (“Jaunā Vienotība”).

“Ja runājam par izglītības sistēmu, tas mērķis radīt gudru cilvēku, tā pievienotā vērtība, tā ir tāda kopēja atbildība sabiedrībai, vecākiem, pašiem bērniem un skolotājiem, šim līdzsvaram visu laiku jābūt. Te ir arī līdzsvars starp valsti, pašvaldību,” sacīja Čakša.

Pēc viņas teiktā, ir ļoti svarīgi, ka izglītībā mērķis ir vienota skola, jo valodas likums jāievieš trīs gadu laikā, lai visi bērni var mācīties latviešu valodā: “Otrs būs runāt par kvalitāti, ne tikai runāt, sasniegt šo rezultātu. Un izglītībai jābūt iekļaujošai.”

Tāpat viņa uzsvēra zinātnes nozīmi, bez kuras nebūšot jaunas pārmaiņu ekonomikas, lai Latvija attīstītos. Šo zinātni rada cilvēki, kas saņēmuši labu izglītību: “Bez zinātnes nebūs jauna pārmaiņu ekonomika, ko mēs visi sagaidām, lai Latvija attīstītos. Šo zinātni rada cilvēki, kas saņēmuši labu izglītību. Runājot par budžetu, viens no lielākajiem akcentiem tiešām ir, lai zinātnei būtu papildus finansējums.”

Ministre arī pauda, ka caurviju izglītībā skolā ir nepietiekama veselības pratība. To viņa vēlas uzlabot.

Foto: Valsts kanceleja