Bukmeikeri prognozē, ka šajos Ziemassvētkos Bitcoin cena samazināsies

2023. gads kriptovalūtu tirgū ir bijis ļoti mainīgs ar nestabiliem tirgus apstākļiem un pamatotām bažām par monētas regulējumu un drošību nākotnē. Lai gan kopš 2023. gada sākuma Bitcoin ir piedzīvojis pārsteidzošu pieaugumu par vairāk nekā 80% un šis gads ir bijis tā izaugsmes gads, tas nav bijis vienmērīgs. “Betsafe” bukmeikeri ir izteikuši prognozes par to, kāda būs Bitcoin vērtība pēc pieciem mēnešiem – Ziemassvētkos.

Bitcoin (turpmāk – BTC) sasniedza visu laiku augstāko līmeni 2021. gadā – 68 789, 63 ASV dolāri, pēc tam vērtība strauji nokritās līdz 15 760 ASV dolāriem 2022. gadā. Tieši pirms gada neiepriecinošas prognozes izteica arī “Betsafe” bukmeikeri, kas bija ļoti precīzas un arī piepildījās. 2023. gadu BTC sāka ar 83% pieaugumu, sasniedzot savas vērtības augstāko līmeni šogad – 31 035 ASV dolārus. Jūnija sākumā BTC dienas laikā nokritās par 5%, un kādu laiku turējās ar vērtību 27 000 ASV dolāri, bet šobrīd tā vērtība stabili turas 28 964 ASV dolāru robežās.

“Kopš pirmsākumiem 2009. gadā BTC, pasaulē vecākā kriptovalūta, ir piesaistījusi lielu uzmanību fanu, investoru, finanšu krāpnieku un pēdējā laikā arī regulatoru starpā. Daudziem tas nav tikai jauns valūtas veids, bet arī revolucionāra tehnoloģija, kas iepazīstināja pasauli ar decentralizācijas jēdzienu un izveidoja pamatu pilnīgi jaunam ekonomikas veidam – kriptovalūtu tirgum. Citiem tas bija veids, kā ātri nopelnīt, un, lai gan dažiem no šiem agrīnajiem investoriem izdevās pievienoties bitkoinu miljonāru grupai, daudzi citi zaudēja simtiem vai pat tūkstošiem dolāru, mēģinot paredzēt cenu izmaiņas,” stāsta “Betsafe” pārstāvis.

Domājot par to, kāda situācija sagaidāma šī gada izskaņā, Betsafe bukmeikeri izteikuši savas prognozes saistībā ar BTC cenu, par atskaites punktu izvēloties pirmos Ziemassvētkus. Ekspertu vērtējumā, gada nogalē, 25. decembra plkst. 12:00 BTC vērtība būs lielāka par 26 000 ASV dolāriem, to Betsafe bukmeikeri prognozē ar 57% iespējamību. Turpretī prognozi, ka cena būs zemāka, eksperti novērtējuši ar 43% iespējamību.

Var apgalvot, ka BTC cenu svārstības ir sezonālas – cenai ir tendence pieaugt brīvdienu periodos, jo palielinās investoru un tirgotāju pieprasījums. Taču šobrīd eksperti uzskata, ka pieaugošās procentu likmes un stingrāka monetārā politika neļaus BTC tuvākajā nākotnē strauji atsperties. Viens no iemesliem – šībrīža nenoteiktajā tirgū investori neizvēlēsies investēt vai pirkt riskantus aktīvus. Savukārt tie, kas iepriekš turējuši BTC, varētu pārdot savas pozīcijas, atkal radot nepamatotu spiedienu uz tirgiem.