Britu banka „Royal Bank of Scotland” atlaidīs deviņus tūkstošus cilvēku

Vadošā britu banka „Royal Bank of Scotland” (RBS) plāno atlaist deviņus tūkstošus cilvēku. Par to teikts 7. aprīlī izplatītajā bankas paziņojumā, vēsta „Bloomberg”. Puse no šī skaita tiks atlaista Lielbritānijā. Darba vietu skaita samazinājums ir daļa no kompānijas izdevumu samazināšanas plāna, ar kura palīdzību tiek plānots trīs gadu laikā ietaupīt 2,5 miljards mārciņas. Tāda ekonomija ļaus izmaksāt daļu līdzekļu, no valsts piešķirtās finanšu palīdzības (24 miljards mārciņu).

RBS kļuva par vienu no Eiropas vadošajām bankām, kura visspēcīgāk uz sevi izjuta globālo finanšu krīzi. Lielā nelikvīdo aktīvu apjoma dēļ, RBS zaudēja desmitiem miljardus ASV dolāru. Gada laikā bankas akciju vērtība kritās vairāk nekā desmit reižu. Viens no iemesliem, kāpēc RBS stāvoklis ir sliktāks nekā vairumam tās konkurentiem ir tas, ka banka iegādājās nīderlandiešu „ABN Amro”. 2008. gadā RBS zaudējumi bija 24,1 miljards mārciņu lieli, kas ir rekords valsts pastāvēšanas vēsturē.

Pēc tam, kad banka izrādījās uz kraha robežas, valsts bija spiesta, iegādājoties 70% RBS, veikt daļēju nacionalizāciju. Kopš kredītu krīzes sākuma Eiropā un ASV, tā bija otrā lielas britu bankas nonākšana valsts kontrolē. Pirmā bija „Northern Rock” nacionalizācija.

Avots: www.2v.lv