“Brexit” vienošanos varētu noslēgt līdz novembra sākumam, prognozē Barnjē

Jau tuvāko nedēļu laikā varētu tikt panākta vienošanos ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Tik lielu optimismu paudis Eiropas Komisijas “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Viņš norādījis, ka atrisināti jau apmēram 85% problēmjautājumu, bet pārējie 15% varētu tikt atrisināti līdz novembra sākumam, kad arī būtu iespējams noslēgt “Brexit” vienošanos.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka “Brexit” sarunas ir ļoti smagas un vēl joprojām nav atrisinātas nopietnākās problēmas. Joprojām smagākie jautājumi ir saistīti ar Īrijas un Ziemeļīrijas robežu un turpmākajām Lielbritānijas un ES tirdzniecības attiecībām.

Kā zināms, Lielbritānijas valdība šā gada 7.jūlijā apstiprināja plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka nākamā gada martā. Šī plāna dēļ vēlāk no amata atkāpās “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Atgādinām, ka 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons