Bez vienošanās noslēdzas Grieķijas un starptautisko aizdevēju sarunas

Bez vienošanās noslēgušās Grieķijas un tās starptautisko aizdevēju sarunas, kas iepriekš tikušas nosauktas par teju izšķirošām. Neraugoties uz nepanākto kompromisu, sarunas ar Atēnām turpināsies pirmdien.

Kā ceturtdien pavēstījis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, Luksemburgā notikušās sarunas noslēgušas bez rezultāta.

To savā sociālā vietnē Twitter apstiprinājis arī Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, norādot, ka eirogrupā nav panākta vienošanās, kas kalpo par spēcīgu signālu Grieķijai nopietni iesaistīties sarunās.

Vācijas plašsaziņas līdzekļi zino, ka kreditori piedāvājuši Grieķijai paplašināt savu esošo atbalstu programmu līdz šī gada beigām, bet šajā programmā nepiedalītos Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), kas iepriekš paudis neapmierinātību ar Atēnas uzvedību. Vēlāk gan šīs ziņojums tik noliegts, kā norāda viens no Eiropas diplomātiem:”Tam nav nekāda sakara ar realitāti un šādu priekšlikumu noteikti nevar piedāvāt.”

Savukārt Vācijas valdība atteicās komentēt medijos izskanējušos informāciju, arī finanšu ministrijai nebija pieejami komentāri sakarā ar rakstīto.

Tikmēr Grieķijas finanšu ministrs Jānis Varoufakis iesniedza jaunus priekšlikumus kolēģiem eirozonas finanšu ministru sanāksmē Luksemburgā.

Jau vēstīts, ka Grieķijai un starptautiskajiem aizdevējiem ir jāvienojas par reformu plānu, kas ļautu izmaksāt Grieķijai pēdējo aizdevumu 7,2 miljardus eiro apmērā. Lai arī sarunas ilgušas jau piecus mēnešus, vienošanās aizvien nav panākta, galvenokārt, abu pušu nepiekāpības dēļ.

Grieķijas premjerministrs Alekss Ciprs nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa valdība varētu apstiprināt budžeta mērķus, ko pieprasa tās galvenie kreditori – citas eirozonas valstis un SVF, taču aizvien nav mierā ar tām prasībām, kas attiecas uz pensiju samazināšanu un tirdzniecības nodokļa palielināšanu.