Pārtikas embargo paliek spēkā līdz ar ES sankcijām

Krievija atcels noteikto pārtikas embargo Eiropas Savienībai (ES) un ASV pārtikas produktiem tikai gadījumā, ja Rietumi atcels sankcijas pret Krieviju, ceturtdien paziņojis Krievijas ierēdnis.

ES valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. Oficiāls atzinums par sankciju pagarināšanu pret Krieviju tiks iesniegts pirmdien, 22. jūnijā, ES ārlietu ministru Padomē.

Tikmēr Krievija kārtējo reizi apstiprinājis, ka paturēs spēkā arī pērn noteikto pārtikas embargo, kura termiņš beidzas šī gada 7. augustā, norādot, ka kamēr turpināsies Rietumvalstu sankcijas turpināsies arī Krievijas noteiktas pārtikas importa aizliegums.

Premjerministra vietnieks Arkādijs Dvorkovičs ceturtdien intervijā uzsvēra, ka embargo paliks, ja Rietumi paildzinās sankcijas. Viņš aizstāvēja aizliegumu, norādot, ka “tas nav Krievijas pašmērķis, bet gan līdzeklis, lai atbalstītu lauksaimniecības produktu ražotājus laikā, kad procentu likmes ir augstas un bankām ir grūtības iegūt ilgtermiņa finansējumu no ārvalstīm”.

Vienlaikus viņš piebilda, ka pat tad, ja sankcijas pret Krieviju tiks atceltas, valdība turpinās centienus veicināt vietējo ražošanu un farmāciju, lai aizstātu importu.

“Tas nav jautājums par izvēli, tā vienkārši ir jābūt. Mums ir nepieciešams nodrošināt sevi ar kvalitatīviem produktiem,” izteicās Dvorkovičs.

Analītiķi prognozē, ka pārtikas embargo varētu ilgt līdz 2018.-2020. gadam, kad Krievija paredz sasniegt savu mērķi – pašpietiekamību lopkopībā.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.