Bez kaklasaites: Sporta klubos arvien populārākas kļūst grupu nodarbības

Lai iegūtu skaistu un atlētisku augumu, kā arī uzlabotu savu veselību, daļa cilvēku izlemj, ka ar sportošanu savā nodabā ir par maz, tāpēc nolemj apmeklēt kādu no sporta klubiem. Mūsdienās sporta klubu sniegtās iespējas ir ļoti plašas – var izvēlēties apmeklēt individuālās nodarbības, treniņus speciālista uzraudzībā, grupu treniņus un ne tikai. Kā norāda sporta kluba “Reaktors” trenere Elizabete Zandberga, pēdējā laikā arvien populārākas kļūst tieši grupu nodarbības, turklāt tās plaši apmeklē ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Populārākās grupu nodarbības, joprojām, ir “Yoga”, “Pilates”, “Round Power”, “Body Toning”, “Power&ABL”, “Zumba” u.c.

Grupu nodarbību veidi ir ļoti dažādi, tie atšķiras gan pēc intensitātes, gan izpildīšanas tehnikas. Ikvienam, protams, vajadzētu ņemt vērā savu fizisko sagatavotību un izvēlies sev piemērotāko grupu nodarbību no klubā piedāvātajām, vadoties pēc savām spējām un mērķiem. Grupu nodarbības fitnesa klubos parasti asociējas ar vidēju ķermeņa slodzi, kas vairāk paredzētas sievietēm, taču tā nebūt nav – arī vīrieši apmeklē dažādas grupu nodarbības, lai palielinātu vispārējo ķermeņa spēku un izturību.

Lai arī sieviešu un vīriešu fizioloģijas īpatnības ir krietni atšķirīgas gan sievietēm, gan vīriešiem ir svarīgi dažādot treniņus un izmantot dažādus vingrojumus – sākot no vienkāršas stiepšanās un pilatēm līdz kardio un muskuļu tonizēšanas vingrinājumiem. Svara samazināšanai būtiski ir ievērot režīmu un regularitāti, kardio un asinsrites uzlabošanas vingrinājumi ir īpaši svarīgi. Nozīmīgi ir attīstīt arī ķermeņa lokanību un elastību, ko var nodrošināt ar aerobikas grupu nodarbībām, savukārt, muskuļu treniņam nepieciešama trenažieru zāle, tomēr, lai visu to veiksmīgi kombinētu ir nepieciešams zinošs treneris, kas palīdzēs, pastāstīs un iedrošinās lielākiem sasniegumiem.

“Papildus regulāriem treniņiem ikvienam sportistam vitāli svarīgi ir uzņemt sabalansētu pārtiku un pietiekošu ūdens daudzumu, lai panāktu maksimāli labus rezultātus. Sporta zāle sniedz dažādas treniņu iespējas, tomēr, kā esam novērojuši, arī grupu nodarbības arvien vairāk izvirzās līderpozīcijās, par ko esam patīkami iepriecināti. Arī vīrieši arvien vairāk novērtē grupu nodarbību pozitīvos aspektus un labprāt apmeklē tādas nodarbības kā “TBW&Stretch”, “Body Toning”, kā arī boksu u.c. Skatoties uz to, ka jau drīzumā “Reaktors” pārceļas uz jaunām telpām Toma ielā 4, blakus tirdzniecības centram “Mols”, saviem apmeklētājiem varēsim piedāvāt vēl plašākas treniņu iespējas. Ļoti augstu vērtējam mūsu klientu lojalitāti, jo neskatoties uz to, ka mainām atrašanās vietu, gandrīz 3/4 no esošajiem klientiem turpinās apmeklēt mūsu sporta klubu”, turpina Elizabete Zandberga.

Esošajās telpās, Rūpniecības ielā 27, sporta klubs “Reaktors” darbosies līdz 1. augustam. Jauno telpu oficiālā atklāšana Toma ielā 4 plānota septembrī.

Publicitātes materiāls