Bez kaklasaites: 7,5 miljonus eiro vērts sporta auto atgriežas savā dzimtenē

Katram zināms, ka labam sporta auto ir sava cena, taču nesen kāds auto entuziasts bijis ar mieru šķirties no 7,5 miljoniem eiro, lai savā īpašumā iegūtu īpašu spēkratu, vēsta britu mediji.

Lai iegūtu savā īpašumā unikālo «McLaren F1» spēkratu, kas piemērots regulārajai ceļu satiksmei, kāds pircējs Lielbritānijā bija gatavs šķirties no vairākiem miljoniem eiro. Laikā periodā no 1992. Līdz 1998.gadam tika saražoti tikai 68 šīs automašīnas eksemplāru, taču šis atsevišķais auto ir vēl īpašāks, raksta Apollo.lv.

Auto ar sērijas numuru 28 tika uzdāvināts «McLaren» amerikāņu Pirmās formulas (F1) braucējam Maiklam Andreti. Viņš šo auto saņēma kā mierinājuma balvu par priekšlaicīgu līguma laušanu ar «McLaren» F1 komandu. Spēkrata īpašā iezīme ir izšūts Andreti paraksts uz auto saules aizsarga, pasaulē ir tikai divi šādi auto.

Leģendārais «McLaren F1» Andreti īpašumā bija tikai vienu gadu. Tā kā ASV šo auto nav atļauts izmantot regulārajā satiksmē, F1 bijušais pilots nolēmis auto pārdot. Sākumā to iegādājies kāds kolekcionārs no Japānas, pēc tam tas vēl vairākas reizes mainījis īpašniekus un atgriezies atpakaļ ASV.

Tagad spēkratu iegādājies pircējs no Lielbritānijas un auto atkal atgriezīsies atpakaļ savā dzimtenē.